???

Fotoğrafım
Bildiğin çikolata... Yokluğunda canın çeker, görünce için gider, fazla yediğinde geri döner, her koşulda seni deli eder :) İletişim: medannseri@gmail.com

Çikolata Severler...

11 Kasım 2014 Salı

Flashback

Bu yazımda hem sizler hem kendim için bir flashback yapacağım. (: Efendim gel zaman git zaman 2012'den bugüne neler oldu diye sorarsanız şayet kısaca özet geçmeye çalışacağım.
İlk olarak artık bir yüksek lisans mezunuyum. Geçmiş yazılarıma baktım da ne çok ağlamışım yüksek lisans yüzünden.
Gerçi bugün olsa yine ağlardım o ayrı ki ağlıyorum zaten çünkü doktoraya başladım. (: Artık doktora maceralarımı dinleyeceksiniz, daha doğrusu ağıtlarımı ((: Daha şimdiden çok zorlanıyorum ama hayırlısı bakalım, çocukluk hayalimi gerçekleştirme peşindeyim. Bazen çok zorlandığımda DR. değil de sadece D. harfi de yeter bana diyorum hatta ismimin başına sadece noktaya bile razıyım,  .Medanşeri :p (DR'den terk )
Aynı kurumda ama farklı bir birimde çalışmaya devam ediyorum, iş durumu şimdilik stabil yani. (:

Bunlar dışında evet, hala bekarım. (: Sanırım artık bekar olma vasfından çıkmış bile olabilirim, bildiğin evde kalmış kategorisine giriyorum. Tabi önce bi' ev sahibi olmak lazım, sıradaki hedefim ev almak, kendime ait bir evim de olduktan sonra itinayla evde kalabilirim. (: Dolayısıyla şu dönem çevremden en çok duyduğum, mahalle baskısı denen şeyi sonuna kadar yaşadığım mevzu belli maalesef... Evlen Artık... Sanki benim elimdeymiş gibi, yok işte ne yapayım, çıtan yüksek falan da demesin kimse, gayette objektif kriterler...
Kısmet deyip kestirip atmak en güzeli bu baskıları, eskiden yok istemiyorum falan diyordum artık yaş ilerleyince böyle de söyleyemiyorum, tuhaf algılanıyor... Günün birinde böyle bir şeyi dert edeceksin deseler mümmmkünnn değil inanmazdım. Ömrümün hiç bir aşamasında öyle pembe panjurlu evler, gelinlik modelleri, eş, çoluk çocuk, vs. vs. evliliğe dair herhangi bir şey düşlemedim. Öyle biri değilim, olmadım... Nasipse olur zaten, hani nerede kaldı kadere iman???!!! Kısacası gelmeyin üzerime ((((:

Amaaaa bu süreçte Momolumu evlendirdik. Çok güzel bir gelin oldu benim Momolum, düğünü de çok güzeldi. Allah nazarlardan saklasın, maşallah maşallah.... Ömüüürrr boyu ağızlarının tadı hiç bozulmasın, hep mutlu olsunlar, bi' yastıkta kocasınlar inşallah (: 41 kere maşallah :*
Booolll maşallahlı inşallahlı bir yazı oldu hocam (((:

14 yorum:

 1. Bool samimi bir yazı olmuş :) Şu ev alıp orda kalma olayına sesli gülmüş olabilirim:) Bütün güzel dilekleriniz de gerçek olur inşallah, çok kolaylıklar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, hepimiz için inşallah ((:

   Sil
 2. Trafik hikayelerini dört gözle bekliyorum bayaa komik olacak anlaşılan.
  haaa gene ağlıcaksın yani o konu da pek bisey degismemis.
  bul birini artık valla moral olur bak sana da. ( toplum baskısı yetmiyorsa bir de blogcanbaskısı verelim ) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen hem ağlarım hem okurum hesabı (: Bul demekle olmuyor koordinatları istiyorum çokomell :p

   Sil
 3. Ben seni evlendiğin için falan buralardan göçüp gittin sanıyordum.:D
  sen yokken bende kıbrıslara geldim yüksek lisans için sonra bu uzun süre zarfında evde kaldığımı kaldığım yerden çok memnun olduğumu yedi düvele bildirdim :D
  hoş geldin sonuç olarak :D
  detayları yazarsın nasılsa :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı olsun senin de yükseklisansın o zaman Nabrutcum ((: Hiç tahmin ettiğin gibi değil (((: Teşekkürler :*

   Sil
 4. O yüksek lisans ve doktora ağıtlarını ben de yaktım çok, zamanında. Veee akademisyenlikten istifa etme kararı alınca doktorayı da tez aşamasında bıraktım. E bu durumda sadece D. olmuşumdur dimi o zaman?! :P :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, benim istikametim de aynı sona yakın olacağımızı söylüyor ((: Hayırlısı olsun hepimiz için inşallah :*

   Sil
 5. "Nasibeke, yüsibeke" Nasibin neyse o olur zaten. Önemli olan herşeyin doğallığında olup gelişmesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle diyorum ve hatta "Nasibuke yusibuke velev kane tahte'l-cebel" diyerek izninizle noktayı koyuyorum Profösör ((:

   Sil
 6. hah haaa iyimiş be geçen iki yıl. kutlarım seni her yönden. okul iş kariyer :) evlilik boşver yaaa daa rahat böle :) momol haaaa oleey selam söle onaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, aynen rahat böyle (((: En azından şimdilik keyfim yerinde çok şükür, yarın ola hayrolaa ((: Baş üstüne hatta şuan iletiyorum selamını (:

   Sil
 7. hem yanıtladım hem de takibe aldım
  http://handannkaleminden-handan.blogspot.com.tr/2014/11/ksa-ksa-kitaptan-istanbula.html

  YanıtlaSil

Yormadan Geçme (;