???

Fotoğrafım
Bildiğin çikolata... Yokluğunda canın çeker, görünce için gider, fazla yediğinde geri döner, her koşulda seni deli eder :) İletişim: medannseri@gmail.com

Çikolata Severler...

9 Eylül 2010 Perşembe

HUMTY-DUMTY

Herşey Dumty'nin Humty'i ziyarete gelmesiyle başladı. Bu Humty Dumty var ya tam evlere şenlik zaten. Ne zaman bir araya gelseler yer yerinden oynuyor.
Dumty ödevini yapmak için Humty'nin emektar bilgisayarını kullanıyordu ve nasıl becerdiyse bilgisayara virüs bulaştırdı. Humty ise o kadar güvenli bir net kullanıcısı ki tenezzül edip bir virüs programı bile kullanmıyor. Dumty pişman oldu ve ertesi gün birlikte bilgisayarcıya gidip format attırmaya karar verdiler.
Bunların bir hayali var. Birlikte bu yaz 5 yıldızlı bir otele tatile gitmek istiyorlar bir haftalığına. O yüzden para biriktirmek şart şimdiden, önce gidip bankaya hesap açtırmaları gerek tasarruflarını güvenli bir şekilde değerlendirmek için. Bilgisayarcı da bankanın hemen yakınında zaten. Humty'nin de bankayla arası iyi sözde torpil yaptırıp işlemine öncelik verdiriyor ama verdirmese daha erken biterdi.
Dumty böyle işveli cilveli çok fena bir şey, Humty de tam tersi kazulet bildiğin kazulet. Onların ki zıt kutupların ortak paydada buluşması. Bilgisayarcıdan içeri girdikleri an başlarına neler geleceğini tahmin ettiler az çok aslında. Çünkü bilgisayarcıyı kendini affettirmek isteyen Dumty bulmuştu ve Humty bu konuda Dumty'e hiç mi hiç güvenmiyordu. Havalar da nasıl sıcak nasıl sıcak malumunuz. Bunlar bir girdiler bilgisayarcıdan Allaaahhh'ım mağaza sakinleri uzanmışlar kanepeye yatıyorlar. Bunlar çaktırmadan Gerçek Kötülerin Köpeği MUTTLEY gibi başladılar kıs kıs gülmeye bu manzara karşısında.
Bizimkiler içeri girince hemen toparlandı mağaza sakinleri. Anlattı bizimkiler dertlerini. Hallederiz dedi mağaza sakinleri ama uzun sürer çünkü hazır fırsat bu fırsat hem PC'e, hem foto makinelerine, flash disklere hem de virüsün asıl kaynağı MP3'lere format attıralım demişti bizimkiler.
O sıra Humty'nin başka işleri de vardı halletmesi gereken ve Dumty'i orada bırakarak işlerini halletmek üzere ayrıldı oradan ama aklı Dumty de tabi. Onun güvenilir bir yerde olup olmadığından emin değil gördükleri o manzaradan sonra. Bir de genç genç uşaklar var içeride bir başına Dumty n'apsın onlarla?! 
Yaklaşık 1 saat sonra geldi Humty tekrar ama nasıl susamış. İçeri girer girmez 'Uuuu neneeemmm çok susadım!!!' modunda. Dumty diyor ki benim çantamda su var, yok onu içmem ısınmıştır o diyor. Eeee! Bunu duyan mağaza sakinleri aralarında hemen bir iki fiskostan sonra ellerinde kolalarla geri geliyorlar hem de bardakta. Buyurun efendim ikramımız modundalar. Bizimkiler şokta tabi. Dumty "O kadar yüksek sesle susadım dersen olacağı bu." diyor. E! O zaman su getirsinler neden kola?
Saf Dumty bir ara tutturdu acaba biraz içsek mi ayıp oldu o kadar getirdiler. Humty alttan alttan Dumty'e tehdit yağdırıyor o ara. 'Hayır, gebertirim bak seni sakın içme' 
Sıra hesaplaşmaya geliyor. Mağaza sakinleri sadece PC formattan 20 TL alıyor. Diğer foto makineleri, MP3'ler, flash diskler bizden olsun diyorlar. Bizimkiler de bir daha girmeyecekleri için bu bilgisayarcıdan içeri kısa günün karı deyip 20 TL'ye kapatıyorlar hesabı.
Uzun ve tedirgin bir bekleyişten sonra bunlar virüslerinden tamamen arınmış bir şekilde bilgisayarcıdan ayrılıyor.
Eve dönüş yolunda Humty'nin balıklarına motor alalım diyorlar akvaryum için ve bir petshopa giriyorlar ama ne giriş. Fışır fışır Dumty formundaydı o gün, dedim ya Humty zaten tam bir kazulet. Balıkçı buna motor 100 TL de dese 15 TL de dese hemen cebinden çıkarır verir. Tenezzül edip adamla tek kelime çene çalmaz. Lakin Dumty hemen pazarlık moduna girdi. Bunlar sözde akvaryum için motor almaya girmişlerdi. Dumty bir işve bir cilve şu kaça bu kaça derken petshoptan çıkarken yanlarında bir akvaryum motoru, 5 tane ciklet balığı, yem ve akvaryum için taşlar vardı. O ana kadar neler konuşulduğunu yazsam destan olur ama en son kasadalar ve Dumty son bir hamleyle şu cümleleri kuruyor.
- En son kaça olur şimdi bunların hepsi?
- Aaaa! Olmaz in in daha in hem pazarlık SÜNNETtendir. (:
O an işte tam anlamıyla bir 'o an'dı. Artık Humty tamamen kopmuştu. Tüm gün boyunca gülmemek için kendini MUTTLEY 2 yapmışken bu cümle ile her şeyi koy vermişlerdi. (:
- Hadi çıkalım artık ne de olsa ticarette sünnettendir deyip ikilinin muhabbetine noktayı koyup kötü kadın Neriman edasıyla ayırmıştı bunları Humty. Bu arada bayram olduğu için tertemiz, bonbon görünümlü akvaryumuyla Humty çok güzel gözüküyor di' mi? (:

GIMIZIMOMOL'a bayram hediyesi (:

4 yorum:

 1. delisin sen yaa :)
  ay valla ağzım kulaklarımda okudum tüm yazıyı...dumtyde de az işler yokmuş hee :))
  humty le dumty nın yeni maceralarını en kısa zamanda bir post halinde senden bekliyorum :)


  ps: çok güzel bir bayram hediyesiydı potur :)

  YanıtlaSil
 2. ehhüüeheheüühee bekle de gör arkası gelecek potur. :D

  YanıtlaSil
 3. canım sıkıldıkça bu postu okuyup o günü yad ediyorum potur, çok güzel yaa gülme krizine giriyorum hatırladıkça :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de özledim çok momolum gözümde tüteyusun ((: atla gel ilk fırsatta inşallah. :*
   humty napıyor bu arada öldü mü yoksa yaşıyor mı (:

   Sil

Yormadan Geçme (;